vagonWEB
Železniční osobní vozy
 
vagonWEB
Železniční osobní vozy
Hlavní strana » Články » Áčka, Béčka & interiéry
cs         ▼
Česky
English
Magyar


Áčka, Béčka & interiéry

Tabulka interiérů vybraných řad vozů ČD

Autor: Lesan | Publikováno: 16.3.2021

Obsah článku:

Tabulka vznikla v druhé polovině roku 2020 za účelem rychlého přehledu o rozmanitosti vnitřního vybavení vybraných řad vozů dopravce ČD a spoluprací více autorů se postupně daří její kompletace. Data jsou v rámci možností aktuální, ale mohou se vyskytovat nepřesnosti a chyby - data jsou bez záruky. Úpravy dat probíhají průběžně, nejsou vydávány jednotlivé aktualizace.

Ke každému vozu (jsou seřazeny podle řad a čísel) je dostupných více informací. Kromě stavu (provozní, odstaven atd.) je to současný vnější lak, domovská stanice (zjednodušeně, není používáno oficiální rozdělení OCÚ/SÚ) a několik informací o interiéru. Jednotlivé názvy potahů jsou vysvětleny v samostatné záložce, stejně tak typy sedadel a podlah. Fotografie vozů nejsou zahrnuty, pro představu o vzhledu různých interiérů lze využít galerii zde na Vagonwebu.

Tabulka je vytvořena v systému Google Sheets a je proto přívětivá pro doplnění informací z vaší strany. Uvítám jakékoliv doplňující informace nebo upozornění na chyby. Nejjednodušší cestou jejich předání je přímo komentář v tabulce - pravý klik na vybranou buňku a "Komentovat", toto lze provést i bez vlastnictví účtu Google a i přes mobilní zařízení. Další možností je přímo zpráva autorovi, mail je uveden na úvodní straně v poznámce u jména.

Mezi jednotlivými řadami vozů přecházíte pomocí spodní lišty. U buněk s malým trojúhelníkem v pravém horním rohu se nachází upřesňující poznámka, její otevření nastává po najetí myší na buňku (PC), nebo po dotknutí se buňky (mobilní zařízení).

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Do tabulky přejdete kliknutím na následující obrázek.

    
         


Autor: Lesan | Poslední aktualizace: 16.3.2021 (pd)

Komentáře k článku

Za mě velmi dobře zpracované :)


laky362 | 17.3.2021 18:36
Díky :)


Lesan (autor článku) | 18.3.2021 10:16
Vozne r.Bdt-P.,ani posledné BdtIII,ani Bdtee 2109 na Slovensku už tiež nie sú pravidelne nasadzované až na pár výnimiek okolo Hornej Štubňe(na jednu súpravu,ostatok 8X1),prečo ich nezaradia dakde do okolia Levíc,sú krajšie a mladšie ako staré rýchlikové B,BDs,ktoré zapáchajú a rozpadajú sa.


Nikto | 3.8.2021 18:04
Vozne r.Bdt už asi nejazdia na Slovensku.U nás všetko zrušiť a potom nemajú vlaky,ani na pamiatku sa neodložil žiadny.Zrušiť Bdt,zrušiť Bdtmee,zrušiť 063,460.Tie smradľavé B/Bee,BDs tu budú všade strašiť navždy.


Nikto | 1.1.2022 18:40

Přidat komentář

Text
Jméno        Heslo:
E-mail
vagonWEB.cz
Železniční osobní vozy

Našli jste chybu?