IC 44 |
|
Košice 7:11, Kysak 7:23-7:24, Poprad-Tatry 8:16-8:18, ... Bratislava-Nové Mesto 12:08-12:10, Bratislava-Petržalka 12:23-12:32, Wien Hbf 13:21 |
IC 45 |
|
Wien Hbf 14:42, Bratislava-Petržalka 15:26-15:29, Bratislava-Nové Mesto 15:42-15:52, ... Poprad-Tatry 19:35-19:36, Kysak 20:29-20:30, Košice 20:42 |
IC 94 |
|
Wien Hbf 19.15, Linz Hbf 20.35-20.37, Passau Hbf 21.37-21.45, ... Berlin Hbf 06.26-06.29, Rostock Hbf 08.39-08.42, Warnemünde Hbf 08.59 |
IC 95 |
|
Warnemünde Hbf 19.56, Rostock Hbf 20.15-20.22, Berlin Hbf 22.23-22.29, ... Passau Hbf 08.20-08.23, Linz Hbf 09.23-09.25, Wien Hbf 10.45 |
IC 118 |
Bodensee |
Innsbruck Hbf 08.54, Landeck-Zams 09.52-09.54, Feldkirch 11.13-11.15, ... Köln Hbf 18.43-18.46, Düsseldorf Hbf 19.09-19.13, Dortmund Hbf 20.16 |
IC 119 |
Bodensee |
Dortmund Hbf 07.26, Wuppertal Hbf 08.28-08.30, Köln Hbf 09.12-09.17, ... Feldkirch 16.38-16.40, Landeck-Zams 18.02-18.05, Innsbruck Hbf 19.05 |
IC 331 |
Jižní expres |
Praha hl.n. 6:01, Tábor 7:18-7:19, České Budějovice 8:02-8:06, ... Pregarten 9:36-9:37, Linz Franckstr. 10:03-10:03, Linz Hbf 10:07 |
IC 332 |
Jižní expres |
Linz Hbf 11:52, Linz Franckstr. 11:56-11:57, Kefermarkt 12:33-12:34, ... Tábor 14:38-14:39, Praha hl.n. 15:56-16:02, Praha-Holešovice 16:10 |
IC 334 |
Jižní expres |
Linz Hbf 15:52, Linz Franckstr. 15:56-15:57, Kefermarkt 16:33-16:34, ... České Budějovice 17:52-17:57, Tábor 18:38-18:39, Praha hl.n. 19:56 |
IC 335 |
Jižní expres |
Praha-Holešovice 13:46, Praha hl.n. 13:55-14:01, Tábor 15:18-15:19, ... Pregarten 17:36-17:37, Linz Franckstr. 18:03-18:03, Linz Hbf 18:07 |
IC 336 |
Jižní expres |
Linz Hbf 18:54, Kefermarkt 19:33-19:34, Freistadt 19:43-19:44, ... Tábor 21:46-21:47, Benešov u Prahy 22:24-22:25, Praha hl.n. 23:02 |
IC 337 |
Jižní expres |
Praha-Holešovice 17:46, Praha hl.n. 17:55-18:01, Tábor 19:18-19:19, ... Freistadt 21:17-21:18, Pregarten 21:36-21:37, Linz Hbf 22:07 |
IC 502 |
Pyhrn-Priel |
Graz Hbf 07.45, Selzthal 09.11-09.19, Linz Hbf 10.47 |
IC 503 |
Pyhrn-Priel |
Linz Hbf 09.14, Selzthal 10.40-10.48, Graz Hbf 12.14 |
IC 512 |
Schöckl |
Graz Hbf 07.45, Selzthal 09.11-09.19, Bischofshofen 10.48-10.57, Salzburg Hbf 11.44 |
IC 513 |
Schöckl |
Salzburg Hbf 08.15, Bischofshofen 09.02-09.13, Selzthal 10.39-10.48, Graz Hbf 12.14 |
IC 515 |
Hahnenkamm |
Innsbruck Hbf 08.21, Wörgl Hbf 08.58-09.00, Schwarzach-St. Veit 10.46-10.56, Bischofshofen 11.10-11.13, Selzthal 12.39-12.48, Graz Hbf 14.14 |
IC 518 |
Hahnenkamm |
Graz Hbf 13.45, Selzthal 15.11-15.19, Bischofshofen 16.48-16.50, Schwarzach-St. Veit 17.05-17.13, Wörgl Hbf 19.00-19.02, Innsbruck Hbf 19.40 |
IC 528 |
Salzkammergut |
Wien Hbf 10.10, Linz Hbf 11.38-11.40, Attnang-Puchheim 12.06-12.11, ... Steeg-Gosau 13.17-13.18, Bad Aussee 13.41-13.42, Stainach-Irdning 14.15 |
IC 533 |
Lienzer Dolomiten |
Wien Hbf 08.25, Bruck an der Mur 10.13-10.15, Klagenfurt Hbf 12.20-12.22, Villach Hbf 12.46-12.50, Lienz 14.06 |
IC 600 |
Bosruck |
Graz Hbf 15.45, Selzthal 17.11-17.19, Linz Hbf 18.47 |
IC 601 |
Bosruck |
Linz Hbf 17.14, Selzthal 18.40-18.48, Graz Hbf 20.14 |
IC 610 |
Mirabell |
Graz Hbf 15.45, Selzthal 17.11-17.19, Bischofshofen 18.48-18.57, Salzburg Hbf 19.44 |
IC 611 |
Mirabell |
Salzburg Hbf 16.15, Bischofshofen 17.02-17.13, Selzthal 18.39-18.48, Leoben 19.29-19.30, Graz Hbf 20.14 |
IC 632 |
Lienzer Dolomiten |
Lienz 15.53, Villach Hbf 17.09-17.14, Klagenfurt Hbf 17.37-17.39, Bruck an der Mur 19.44-19.46, Wien Hbf 21.35 |
IC 718 |
Ennstal |
Graz Hbf 17.45, Leoben 18.29-18.31, Selzthal 19.13-19.19, Bischofshofen 20.48-20.57, Salzburg Hbf 21.44 |
IC 719 |
Ennstal |
Salzburg Hbf 06.15, Bischofshofen 07.02-07.13, Selzthal 08.39-08.46, Leoben 09.29-09.30, Graz Hbf 10.14 |
IC 725 |
Salzkammergut |
Stainach-Irdning 15.40, Bad Aussee 16.15-16.16, Steeg-Gosau 16.38-16.39, ... Attnang-Puchheim 17.47-17.54, Linz Hbf 18.20-18.22, Wien Hbf 19.46 |
IC 732 |
|
Lienz 14.53, Villach Hbf 16.09-16.14, Klagenfurt Hbf 16.39-16.41, Bruck an der Mur 18.44-18.46, Wien Hbf 20.35 |
IC 734 |
|
Lienz 16.53, Villach Hbf 18.09-18.14, Klagenfurt Hbf 18.39-18.41, Bruck an der Mur 20.44-20.46, Wien Hbf 22.35 |
IC 737 |
|
Wien Hbf 13.25, Bruck an der Mur 15.13-15.14, Klagenfurt Hbf 17.20-17.22, Villach Hbf 17.47-17.50, Lienz 19.06 |
IC 739 |
|
Wien Hbf 15.25, Wiener Neustadt Hbf 15.55-15.59, Leoben 17.25-17.26, Klagenfurt Hbf 19.17-19.21, Villach Hbf 19.47-19.50, Lienz 21.06 |
IC 793 |
Millstätter See |
Klagenfurt Hbf 12.45, Villach Hbf 13.13-13.16, Schwarzach-St. Veit 14.48-14.50, Salzburg Hbf 15.48 |
IC 894 |
|
Salzburg Hbf 06.12, Schwarzach-St. Veit 07.09-07.11, Villach Hbf 08.43-08.47, Klagenfurt Hbf 09.13 |
IC 895 |
|
Klagenfurt Hbf 18.45, Villach Hbf 19.13-19.16, Schwarzach-St. Veit 20.48-20.52, Salzburg Hbf 21.48 |
IC 898 |
Hochkönig |
Salzburg Hbf 08.12, Schwarzach-St. Veit 09.09-09.11, Villach Hbf 10.43-10.47, Klagenfurt Hbf 11.13 |
IC 1010 |
ÖBB Urlaubs-Express |
Wien Hbf 08.42, Linz Hbf 10.02-10.04, Kirchdorf an der Krems 10.38-10.40, Stainach-Irdning 12.05-12.07, Schladming 12.47-12.49, Bischofshofen 13.35 |
IC 1011 |
ÖBB Urlaubs-Express |
Bischofshofen 14.25, Schladming 15.09.15.11, Stainach-Irdning 15.52-15.55, Kirchdorf an der Krems 17.07-17.08, Linz Hbf 17.56-17.58, Wien Hbf 19.18 |
IC 1282 |
Patscherkofel |
Innsbruck Hbf 15.01, Kufstein 15.57-15.59, München Hbf 16.51 |
IC 1283 |
Patscherkofel |
München Hbf 12.34, Kufstein 13.26-13.29, Innsbruck Hbf 14.29 |
IC 1290 |
|
Salzburg Hbf 08.00, München Hbf 09.41-09.47, Stuttgart Hbf 11.59-12.04, Frankfurt am Main Hbf 13.40 |
IC 1291 |
|
Frankfurt am Main Hbf 16.20, Stuttgart Hbf 17.54-17.58, München Hbf 20.11-20.17, Salzburg Hbf 22.02 |
IC 1296 |
|
Salzburg Hbf 05.45, München Hbf 07.30-07.46, Stuttgart Hbf 09.59-10.04, Frankfurt am Main Hbf 11.40 |
IC 1298 |
|
Salzburg Hbf 06.40, München Hbf 08.29-08.47, Stuttgart Hbf 11.06-11.11, Karlsruhe Hbf 11.53 |
IC 1299 |
|
Karlsruhe Hbf 16.06, Stuttgart Hbf 16.49-16.54, München Hbf 19.11-19.16, Salzburg Hbf 21.00 |