vagonWEB
Železniční osobní vozy
 

vagonWEB

Železniční osobní vozy

Hlavní strana » Řazení vlaků
cs         ▼
Česky
English
Deutsch
Polski
Español

Jak přidat řazení



Úvodem

Na vagonwebu jsou rozlišovány dva druhy řazení vlaků: plánované (zpracované podle pomůcek) a skutečné (vysledované přímo v provozu). U obou se poněkud liší způsoby a možnosti vkládání.



Jak přidat skutečné řazení

Přidat skutečné řazení může kdokoliv. V řazení si vyberte vlak (přes menu s nabídkou kategorií nebo pomocí vyhledávání podle čísel), na pravé straně je odkaz pro vložení skutečného řazení.

Tímto způsobem lze přidat skutečné řazení pouze k tomuto zvolenému vlaku. Je-li na stránce více variant řazení (např. v různých úsecích nebo jsou již vložena jiná skutečná řazení), je už lhostejno, u které varianty použijete odkaz pro vložení. Formulář pro vložení vlaku se předvyplní podle zvolené varianty, samotné složení vlaku lze samozřejmě upravit.

Kromě jednotlivých vozů je potřeba podle potřeby upravit datum, případně zadat také úsek a poznámku k vlaku. Podrobnější informace k vyplnění jednotlivých kolonek najdete v nápovědě přímo vedle formuláře.

Pokud vlak uložíte jako nepřihlášený uživatel, bude před zveřejněním čekat na schválení některým z týmu správců řazení. Pokud vlak vkládáte jako přihlášený uživatel, lze jej zveřejnit ihned.

Registrovaní uživatelé mohou i nadále vkládat vlaky v administraci, kde lze vložit skutečné řazení také k vlakům, které v řazení ještě nejsou (nemají ani jedno plánované ani skutečné řazení).



Jak přidat plánované řazení

Plánované řazení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé v administraci. Jedná se o podobný systém jako u skutečného řazení, avšak formulář je o něco rozsáhlejší.

Vlaky v plánovaném řazení jsou rozděleny do skupin (většinou podle číselných skupin nebo podle tratí). Každý řadič má na starosti jednu nebo více skupin, které si vybere podle svého zájmu a o které se pak stará po celou dobu platnosti GVD.
Plánované řazení se vytváří podle materiálů jednotlivých dopravců, není zpracováváno tak, že by se každý den sledovaly jednotlivé vlaky. Je výhodou, pokud k materiálům (např. Pomůcky GVD - VOD) máte vlastní přístup, avšak není to podmínkou, podklady na vyžádání poskytneme.



Registrace a vytvoření uživatelského účtu

Registrovaní uživatelé mají možnost vkládat plánované i skutečné řazení s okamžitým zveřejněním. V případě zájmu si vytvořte uživatelský účet na této stránce a zároveň mi zašlete na adresu vagonweb(zavináč)vagonweb.cz informaci o tom, zda máte zájem o plánované nebo skutečné řazení (nebo oboje). Poté Vám bude účet aktivován a zároveň obdržíte další potřebné informace.



Našli jste chybu?