vagonWEB
Železniční osobní vozy
 
vagonWEB
Železniční osobní vozy
cs         ▼
Česky
English
Deutsch
Polski
Magyar
Español

Řazení vlaků 2022  (12.12.2021 - 10.12.2022)

Číslo nebo jméno vlaku
Řadové označení vozu Listovat
Číslo tratě Mapy
  NápovědaPoznámka:

V sekci Řazení vlaků budou v roce 2022 publikovány vlaky pouze v Rakousku, Chorvatsku a Norsku. Řazení vlaků v Česku, na Slovensku a dalších zemích již nebude v průběhu roku 2022 zpracováváno. Pokud vás zajímají důvody, klikněte sem.

Hlavními důvody jsou:
1. provoz celé sekce řazení mě zabírá příliš mnoho času
2. nejsem spokojen s úrovní aktuálnosti dat, které publikujeme

Oba důvody spolu vytváří dokonalý začarovaný kruh. Přestože do celého projektu investuju mnoho času, tak nejsem spokojen s jeho výsledkem. A zároveň už nemám více času a kapacit k tomu, abych jeho stav posunul na takovou úroveň, se kterou budu spokojen. Celý systém správy řazení na vagonwebu zjevně není dobře navržený pro tak rozsáhlý projekt. A bohužel nemám tolik volného času, abych jej přepracoval do lepší podoby, která by byla na správu úspornější a více autonomní (tak, aby nevyžadovala tolik činností z mé strany). A protože zastávám názor, že než dělat věci špatně, je lepší je nedělat vůbec, rozhodl jsem se pro redukci poskytovaných dat.

Mimo to jsou tu následující maličkosti, které mě zrovna nemotivují k tomu, abych do řazení dále investoval více svého času:

Informace o složení vlaku by v první řadě měli poskytovat dopravci. Že to nedělají (čest výjimkám) jenom vypovídá o jejich mizerném přístupu k zákazníkům. To samozřejmě není nic nového, a asi to ani nikoho nepřekvapí (ostatně to byl jeden z důvodů vzniku sekce Řazení na webu). Jiná věc ale je, že mnozí dopravci využívají informace na vagonwebu pro své interní použití, protože sami nemají k dispozici nic lepšího. Nemyslím si, že je v pořádku, když skupina dobrovolníků svou činností vlastně řeší neschopnost železničních dopravců dodat správné informace alespoň vlastním zaměstnancům.

Dále stále trvají restrikce pro cestování z důvodu vládních omezení proti covidu. To obecně vede k nižší využitelnosti hromadné dopravy jako takové a je tak patrná i nižší "společenská poptávka" po informacích o řazení vlaků.
Tímto tedy děkuji všem řadičům a správcům za jejich mnohaletou spolupráci a také všem uživatelům za dosavadní přízeň. Vše, co bylo doposud vytvořeno, zůstane nadále dostupné. Též historické řazení bude nadále rozvíjeno. Nemusíte mít tedy obavy, že by dosavadní úsilí přišlo vniveč. Naopak, možná se nyní otevírá prostor pro nový a ještě lepší web zabývající se řazením vlaků.


Alternativní webové stránky s řazením vlaků:

Česko - ČD: www.cd.cz/vlak/
Česko - ČD: razeni.idos.cz
Česko - ČD: www.zelpage.cz/razeni/
Slovensko - ZSSK: wifizssk.sk/wp-content/uploads/2021/12/Vyvesy1212.pdf
Polsko - PKPIC: koniec.org/pic/zestawienia/
Polsko - PKPIC: www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/pociagi-i-stacje/zestawienia-pociagow.html
Maďarsko - START: www.mavcsoport.hu/mav-start/bemutatkozas/belfoldi-utazas/vonatosszeallitas-szvor

Aktualizace: Plánované řazení | Skutečné řazení

vagonWEB.cz
Železniční osobní vozy

Našli jste chybu?