Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

zpusob_zapisu_trasy_primych_vozu [15.04.2018 17:22]
pd vytvořeno
zpusob_zapisu_trasy_primych_vozu [21.12.2019 19:36]
pd
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Způsob zápisu trasy přímých vozů ======+====== Způsob zápisu ​trasy u vozů ====== 
 + 
 +Trasa se píše ve tvaru **Ostrava-Svinov - Frýdek-Místek**,​ tzn. jednotlivé stanice jsou odděleny pomlčkou s mezerami. Je-li pomlčka v názvu stanice nebo města, tato se píše vždy bez mezer.  
 + 
 +Ve většině případů stačí v trase uvádět pouze název města, bez určení konkrétní stanice (hl.n.). Konkrétní název stanice se uvede pouze tehdy, když by mohlo dojít k záměně: např. hypotetický vlak Praha-Holešovice - České Budějovice přibírá další vozy v Praze hl.n. - v takovém případě je třeba rozlišit, které vozy jedou z Holešovic a které z hlavního nádraží. 
 + 
 + 
 +===== Zápis ​trasy přímých vozů =====
    
 Používá se „závorková syntaxe“ pro zápis trasy přímých vozů. Používá se „závorková syntaxe“ pro zápis trasy přímých vozů.
Řádek 14: Řádek 21:
 V závorce je uvedena stanice, která se daného vlaku netýká. Do závorky je zapsána i přilehlá pomlčka. ​ V závorce je uvedena stanice, která se daného vlaku netýká. Do závorky je zapsána i přilehlá pomlčka. ​
  
-Názvy ​a zkratky stanic (Keleti, hl.n. apod.) ​není nutné do trasy k jednotlivým vozům psát, pokud se nejedná ​o nějakou neobvyklou stanici. ​Mezi pomlčkami oddělujícími stanice je vždy mezera. Pomlčky v názvu stanice (např. Frýdek-Místek,​ Budapest-Keleti) jsou vždy bez mezer.+Také v tomto případě není třeba psát názvy ​a zkratky stanic (Keleti, hl.n. apod.), pokud by se nejednalo ​o nějakou neobvyklou stanici. ​Postačuje pouze název města.
zpusob_zapisu_trasy_primych_vozu.txt · Poslední úprava: 21.12.2019 19:36 autor: pd