Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vice_vozu_na_jedne_pozici

Více vozů na jedné pozici

Pokud je potřeba na jedné pozici ve vlaku zobrazovat více variabilních vozů, nahradí se koncový znak plus u prvního vozu znakem zavináč „@“, např.:

361*ČD WLAB 822**jede (1), (3), (5)*@
361*ZSSK WLAB**jede (2), (4), (6)*+

Tento zápis zajistí „přehazování“ obou vozů na jedné pozici ve vlaku.

Počet zavináčů není omezen, může se tak na jedné pozici střídat větší počet vozů. Poslední vůz v kombinaci zase musí být ukončen znakem „+“.

361*ČD WLAB 822**jede v (1) a (3)*@
361*ČD WLABee 821**jede v (2) a (4)*@
361*ZSSK WLAB**jede v (3) a (6)*@
361*ZSSK WLABmee**jede v (7)*+

Deformace vozů

V případě kombinace více vozů různých délek se podle délky prvního vozu deformují ostatní vozy (aby vlak „neposkakoval“). Někdy je nutno pořadí vozů v kombinaci vyzkoušet, která výsledná deformace bude méně špatná. Nedoporučuje se kombinovat vozy výrazně odlišných délek, např. motorový vůz 810 s klasickým vozem, protože v těchto případech je deformace obrázků vozů příliš velká. Tyto případy řešte tak, že vozy vložíte standardně za sebe a případné omezení vypíšete jednotlivým vozům. Případně lze vytvořit více variant celého vlaku s různým řazením.

Výjimka je první a poslední vůz ve vlaku, který se nedeformuje (první obrázek je zarovnán vpravo, poslední vlevo). Tudíž je možno na první a poslední pozici použít vozy libovolně různých délek.

vice_vozu_na_jedne_pozici.txt · Poslední úprava: 06.07.2024 15:09 autor: 127.0.0.1

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki