Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


razeni_2021

Poznámky k řazení 2021

Na této stránce jsou souhrnně uvedeny upřesňující poznámky k tvorbě řazení 2021. Poznámky mohou být ještě doplněny.

1) Rozdělení vlaků regionální dopravy v Česku

Rozdělení vlaků regionální dopravy v Česku nově probíhá dle jednotlivých dep. Cílem je předejít vyššímu zájmu o vlaky číselných sérií, které jsou jednoduché či atraktivní, což způsobuje nezájem o ostatní vlaky a ty potom chybí. Správci jednotlivých oblastí budou rozděleni na OCÚ Východ, OCÚ Střed, OCÚ Západ a alternativní dopravce, zájemcům o tvorbu řazení budou přidělována jednotlivá depa (SÚ). Tvorba řazení nemusí probíhat pouze dle těchto podkladů, i nadále lze pracovat s číselnými sériemi, zájemce o řazení pak dostává přidělený soubor několika číselných sérií, které odpovídají vlakům, jenž jsou z jednotlivých SÚ zajišťovány. Oběhy vozů klasické stavby jsou pak přiřazeny k nejbližším vhodným SÚ.

Příklad: Autor Bpee239 má zájem o SÚ Praha jih, zpracovává tedy obraty 401-406 a 601. Je tedy zodpovědný za zpracování vlaků číselných sérií 25xx, 58xx, 86xx, 88xx, 91xx, 93xx, 94xx, 96xx, 99xx, 158xx, 256xx a vlaků SC, tedy 24x a 5xx, avšak nezpracovává všechny vlaky těchto sérií, pouze ty, které jsou zajišťovány vozidly SÚ Praha jih (v pomůcce VOD 3 dva poslední sloupce, PJ (DS) a číslo oběhu).

Platí dále následující pravidla: - regionální vlaky, které jsou oběhově svázány s vlaky dálkové dopravy, patří k jednotlivým linkám dálkové dopravy - přednost mají osobní vozy, tj. v případě Os Šumperk - Nezamyslice, kdy je souprava bohumínská a lokomotiva olomoucká, jsou tyto vlaky pod správou autora řazení OCÚ Východ, SÚ Bohumín - jiné nestandardní situace (např. Os okolo Nymburka, zajišťované SÚ Nymburk a SÚ Hradec Králové) řeší individuální domluva mezi autory

razeni_2021.txt · Poslední úprava: 06.11.2020 16:23 autor: vantju