Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


obrazky

Toto je starší verze dokumentu!


Obrázky

Přidání obrázku

Obrázky lze vkládat buď URL odkazem na obrázek umístěný kdekoliv na webu nebo lze nahrát vlastní obrázek, který pak bude uložen přímo na vagonwebu.

Vložení obrázku odkazem

Pro vložení obrázku odkazem vyberete Vložit > Obrázek… a zadejte URL adresu obrázku.

Tento postup vložení obrázku odkazem je doporučený pro vložení fotky z fotogalerie vagonWEBu. Sice lze takto vložit i obrázek umístěný kdekoliv jinde, což je na jednu stranu výhodné v tom, že se tím nezatíží server vagonwebu, avšak na druhou stranu je tu riziko, že takový obrázek může časem zmizet a nebude dostupný. Nicméně lze takto vložit fotky, které budou uložené např. na úložišti typu Google Drive, Rajče apod.

Nahrání obrázku

Pro nahrání obrázku vyberete Vložit > Obrázek… > Nahrát.

Obrázky lze nahrávat až po alespoň jednom uložení článku.

Nenahrávejte ani neodkazujte fotky v původním (velkém) rozlišení a velikosti. Fotky by měly být zmenšené tak, aby velikost souboru pokud možno nepřesáhla cca 1 MB, pro obvyklou fotku běžně postačuje cca 500 kB.
Dodržujte autorská práva a nepoužívejte cizí obrázky z jiných webů bez svolení jejich autorů.
Do článku, který bude publikován výhradně na vagonWEBu, můžete použít libovolné obrázky z fotogalerie vagonWEBu bez dalšího svolení jejich autorů.
Při dodržení licenčních podmínek také můžete využívat obrázky publikované pod volnými licencemi (např. Creative Commons) ze zdrojů jako je např. z Wikipedie, a to bez dalšího svolení jejich autorů.

Formátování obrázků v článku

Titulní obrázek

Jeden z nahraných obrázků lze nastavit jako titulní obrázek. Tento obrázek by měl mít formát na šířku, přičemž šířka by měla být alespoň 1000 px. Tento obrázek je nutno nejprve nahrát - viz výše (pokud během nahrávání zároveň vloží do článku, je možno ho z článku smazat), poté ho lze vybrat vedle pole Titulní obrázek. Z tohoto obrázku bude zároveň vytvořen menší náhledový obrázek.

obrazky.1585835595.txt.gz · Poslední úprava: 02.04.2020 15:53 autor: pd