Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
obrazky [02.04.2020 15:59]
pd
obrazky [04.04.2020 21:57] (aktuální)
pd
Řádek 32: Řádek 32:
  
  
-===== Formátování obrázků ​v článku =====+===== Vzhled obrázku ​v článku =====
  
  
 +Vložený obrázek může být zobrazen třemi způsoby:
  
-===== Titulní obrázek =====+  * **Malý náhled** ​Obrázek se v článku zobrazí jako malý klikatelný náhled s pevně nastavenou výškou a to bez ohledu na nastavené rozměry obrázku v editoru. Použitelné např. když chcete dát víc menších náhledů vedle sebe. Nemusíte řešit jejich přesnou velikost a ladit to po jednotlivých pixelech, ale zarovnají se automaticky. Toto je výchozí nastavení.
  
 +  * **S odkazem** = Obrázek se zobrazí jako klikatelný a zároveň jsou respektovány jeho rozměry podle nastavení v editoru. Toto je použitelné pro větší obrázek v článku, který zároveň bude klikatelný.
  
-Jeden z nahraných obrázků lze nastavit jako titulní obrázek. Tento obrázek by měl mít formát na šířkupřičemž šířka by měla být alespoň 1000 px. Tento obrázek ​je nutno nejprve nahrát - viz výše ​(pokud během nahrávání zároveň vloží do článku, je možno ho z článku smazat), poté ho lze vybrat vedle pole **Titulní obrázek**. Z tohoto obrázku bude zároveň vytvořen menší náhledový ​obrázek.+  * **Bez odkazu** = Rozměry zobrazeného obrázku jsou podle nastavení v editoru, obrázek ​není odkazem ​(nepůjde rozkliknout pro větší obrázek).
  
 +Nastavení obrázku lze provést při jeho nahrávání v rozbalovací nabídce **Formát** nebo kdykoliv později kliknutím pravým tlačítkem na obrázek.
 +
 +Poznámka: V mobilním zobrazení jsou velké obrázky zmenšeny na šířku okna. 
 +
 +===== Popisek obrázku a uvedení autora =====
 +
 +Pole pro popisek obrázku je třeba aktivovat zaškrtávacím polem **Zobrazit popisek**. Prostor pro popisek bude poté zobrazen pod obrázkem.
 +
 +Autora obrázku (fotografie) je možné uvést přímo do popisku. V případě, že popisek u obrázku nepoužíváte,​ lze autora uvést do kolonky **Autor**. V takovém případě ale nebude uveden pod obrázkem v článku, ale pouze po rozkliknutí obrázku ve spodní části okna.
 +
 +===== Titulní obrázek =====
 +
 +Jeden z nahraných obrázků lze nastavit jako titulní obrázek. Tento obrázek by měl mít formát na šířku, přičemž šířka by měla být alespoň 1000 px. Tento obrázek je nutno nejprve nahrát - viz výše (pokud během nahrávání zároveň vloží do článku, je možno ho z článku smazat), poté ho lze vybrat vedle pole **Titulní obrázek**. Z tohoto obrázku bude zároveň vytvořen menší náhledový obrázek.
obrazky.txt · Poslední úprava: 04.04.2020 21:57 autor: pd