Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


obrazky

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
obrazky [04.04.2020 21:57]
pd
obrazky [19.10.2020 11:34] (aktuální)
pd postup pro vložení dříve nahraného obrázku
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Obrázky ====== ====== Obrázky ======
  
-===== Přidání obrázku =====+===== Přidání obrázku do článku =====
  
 +Obrázky lze vkládat buď URL odkazem na obrázek umístěný kdekoliv na internetu nebo lze nahrát vlastní obrázek, který pak bude uložen přímo na vagonwebu.
  
-Obrázky lze vkládat buď URL odkazem na obrázek umístěný kdekoliv na webu nebo lze nahrát vlastní obrázek, který pak bude uložen přímo na vagonwebu. 
  
 ==== Vložení obrázku odkazem ==== ==== Vložení obrázku odkazem ====
Řádek 11: Řádek 11:
 Pro vložení obrázku odkazem vyberete **Vložit > Obrázek...** a zadejte URL adresu obrázku.  Pro vložení obrázku odkazem vyberete **Vložit > Obrázek...** a zadejte URL adresu obrázku. 
  
-Tento postup vložení obrázku odkazem je doporučený pro vložení fotky z fotogalerie vagonWEBu. Sice lze takto vložit i obrázek umístěný kdekoliv jinde, což je na jednu stranu výhodné v tom, že se tím nezatíží server vagonwebu, avšak na druhou stranu je tu riziko, že takový obrázek může časem zmizet a nebude dostupný. Nicméně lze takto vložit fotky, které budou uložené např. na úložišti typu Google Drive, Rajče apod.+Tento postup vložení obrázku odkazem je doporučený pro vložení fotky z fotogalerie vagonWEBu. Sice lze takto vložit i obrázek umístěný kdekoliv jinde, což je na jednu stranu výhodné v tom, že se tím nezatíží server vagonwebu, avšak na druhou stranu je tu riziko, že takový obrázek může časem zmizet a nebude dostupný. Nicméně lze to doporučit pro vložení fotek, které budou uložené např. na úložišti typu Google Drive, Rajče apod.
  
  
 ==== Nahrání obrázku ==== ==== Nahrání obrázku ====
  
-Pro nahrání obrázku vyberete **Vložit > Obrázek... > Nahrát**. +Pro nahrání vašeho vlastního souboru vyberete **Vložit > Obrázek... > Nahrát**. Klikněte na **Vyhledat obrázek** a najděte obrázek na vašem disku. Alternativně lze soubor přesounout myší přímo do tohoto okna.  
 + 
 +V tomto momentě se obrázek nahraje na server. Pokud okno potvrdíte tlačítkem **Uložit**, bude obrázek zároveň vložen do textu článku. Pokud okno zavřete tlačítkem **Storno**, zůstane článek uložený na serveru, ale zatím nebude vložen do článku (lze jej vložit pozděj).
  
 Obrázky lze nahrávat až po alespoň jednom uložení článku. Obrázky lze nahrávat až po alespoň jednom uložení článku.
 +
 +
 +==== Vložení již dříve nahraného obrázku do článku ====
 +
 +Obrázky, které již byly nahrány na server, můžete dodatečně vložit do článku. K tomu lze v současné době využít následující postup:
 +  - Kliněte na odkaz **Seznam obrázků**, který je umístěn v horní části formuláře (u kolonky Titulní obrázek)
 +  - V tomto seznamu najděte požadovaný obrázek a do schránky zkopírujte jeho cestu, která je uvedena pod obrázkem na světlezeleném pozadí
 +  - Vraťte se zpět do editoru, z menu nebo z panelu nástrojů zvolte **Vložit > Obrázek...** a do pole zadejte URL vložte zkopírovanou cestu.
 +
  
 <note important>Nenahrávejte ani neodkazujte fotky v původním (velkém) rozlišení a velikosti. Fotky by měly být zmenšené tak, aby velikost souboru pokud možno nepřesáhla cca 1 MB, pro obvyklou fotku běžně postačuje cca 500 kB.  <note important>Nenahrávejte ani neodkazujte fotky v původním (velkém) rozlišení a velikosti. Fotky by měly být zmenšené tak, aby velikost souboru pokud možno nepřesáhla cca 1 MB, pro obvyklou fotku běžně postačuje cca 500 kB. 
Řádek 29: Řádek 40:
  
 <note tip>Při dodržení licenčních podmínek také můžete využívat obrázky publikované pod //volnými licencemi// (např. Creative Commons) ze zdrojů jako je např. z Wikipedie, a to bez dalšího svolení jejich autorů.</note> <note tip>Při dodržení licenčních podmínek také můžete využívat obrázky publikované pod //volnými licencemi// (např. Creative Commons) ze zdrojů jako je např. z Wikipedie, a to bez dalšího svolení jejich autorů.</note>
 +
 +
 +
 +
 +
  
  
obrazky.txt · Poslední úprava: 19.10.2020 11:34 autor: pd