Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


modifikatory_piktogramu_a_trid

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
modifikatory_piktogramu_a_trid [20.03.2020 21:59]
pd nový modifikátor [R], rozšíření u [A] a [B]
modifikatory_piktogramu_a_trid [05.05.2020 23:51] (aktuální)
pd nový modifikátor [xR]
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Modifikátory tříd a piktogramů ======+===== Modifikátory tříd a piktogramů ======
  
-Pomocí speciálních značek lze u vozů změnit některé zobrazované piktogramy a informaci o třídě. Typické příklady jsou např. vozy 1. třídy řazené jako vozy 2. třídy, lůžkový vůz řazen jako lehátkový vůz.+Pomocí speciálních značek lze u vozů změnit některé zobrazované piktogramy a informaci o třídě. Typické příklady jsou např. vozy 1. třídy řazené jako vozy 2. třídy, lůžkový vůz řazen jako lehátkový vůz nebo jídelní vozy bez poskytovaných stravovacích služeb.
  
 Tyto speciální značky se uvádějí do kódu vozu jako běžná poznámka kdekoliv mezi 3. a 4. nebo 4. a 5., případně mezi 5. a 6. hvězdičku. Značky můžou být uvedeny společně s případnou poznámkou (značka se nezobrazí, poznámka zůstane zobrazena). Tyto speciální značky se uvádějí do kódu vozu jako běžná poznámka kdekoliv mezi 3. a 4. nebo 4. a 5., případně mezi 5. a 6. hvězdičku. Značky můžou být uvedeny společně s případnou poznámkou (značka se nezobrazí, poznámka zůstane zobrazena).
Řádek 23: Řádek 23:
 ''[WLB]'' - bude zobrazen pouze piktogram 2. třídy a lůžkového vozu ''[WLB]'' - bude zobrazen pouze piktogram 2. třídy a lůžkového vozu
  
-''[x]'' - vypne zobrazení [[fixni_poznamky|fixní poznámky u vozu]] (poznámky typicky o vyhrazených místech nebo zajištění servisu)+''[x]'' - vypne zobrazení všech [[fixni_poznamky|fixních poznámek u vozu]] (poznámky typicky o vyhrazených místech nebo zajištění servisu) 
 + 
 +''[xR]'' - piktogram jídelního nebo bistro vozu bude přeškrtnut a zároveň nebudou zobrazeny [[fixni_poznamky|fixní poznámky u vozu]] (poznámky typicky o zajištění servisu); případnou novou poznámku je možno dopsat k modifikátoru
  
 ===== Příklady ===== ===== Příklady =====
Řádek 32: Řádek 34:
  
 ''<nowiki>377*ČD WRmz 815**[x]Servis zajišťuje Elvetino**+</nowiki>'' - standardní fixní poznámka "Servis zajišťuje JLV" bude potlačena, místo ní bude zobrazena manuálně zadaná poznámka ("Servis zajišťuje Elvetino") ''<nowiki>377*ČD WRmz 815**[x]Servis zajišťuje Elvetino**+</nowiki>'' - standardní fixní poznámka "Servis zajišťuje JLV" bude potlačena, místo ní bude zobrazena manuálně zadaná poznámka ("Servis zajišťuje Elvetino")
 +
 +''<nowiki>378*ČD ARmpee 829**[xR]bez servisu**+</nowiki>'' - piktogram bistro vozu bude přeškrtnut a standardní fixní poznámka "Servis zajišťuje JLV" bude potlačena, místo ní bude zobrazena manuálně zadaná poznámka ("bez servisu")
modifikatory_piktogramu_a_trid.txt · Poslední úprava: 05.05.2020 23:51 autor: pd