Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


modifikatory_piktogramu_a_trid

Modifikátory tříd a piktogramů

Pomocí speciálních značek lze u vozů změnit některé zobrazované piktogramy a informaci o třídě. Typické příklady jsou např. vozy 1. třídy řazené jako vozy 2. třídy, lůžkový vůz řazen jako lehátkový vůz nebo jídelní vozy bez poskytovaných stravovacích služeb.

Tyto speciální značky se uvádějí do kódu vozu jako běžná poznámka kdekoliv mezi 3. a 4. nebo 4. a 5., případně mezi 5. a 6. hvězdičku. Značky můžou být uvedeny společně s případnou poznámkou (značka se nezobrazí, poznámka zůstane zobrazena).

Seznam modifikátorů

[A] - piktogram 1+ nebo 2. třídy bude nahrazen piktogramem 1. třídy a oranžový, fialový nebo zelený pruh bude nahrazen žlutým pruhem 1. třídy; u vozů sleeperette bude piktogram a barevný pruh nahrazen piktogramem vozu k sezení a žlutým pruhem

[B] - piktogram 1. nebo 2+ třídy bude nahrazen piktogramem 2. třídy a žlutý nebo světle zelený pruh bude nahrazen zeleným pruhem 2. třídy; u lehátkových a sleeperette vozů bude piktogram a barevný pruh nahrazen piktogramem vozu k sezení a zeleným pruhem

[AB] - vozy čistě 1. nebo 2. třídy budou označeny jako kombinované vozy 1. a 2. třídy

[Bc] - piktogram a barevný pruh lůžkového vozu bude nahrazen piktogramem a barevným pruhem lehátkového vozu 2. třídy

[R] - piktogram 1. nebo 2. třídy bude odstraněn a barevný pruh bude zobrazen pouze červeně

[WLA] - bude zobrazen pouze piktogram 1. třídy a lůžkového vozu

[WLAB] - bude zobrazen piktogram 1. a 2. třídy a lůžkového vozu

[WLB] - bude zobrazen pouze piktogram 2. třídy a lůžkového vozu

[x] - vypne zobrazení všech fixních poznámek u vozu (poznámky typicky o vyhrazených místech nebo zajištění servisu)

[xR] - piktogram jídelního nebo bistro vozu bude přeškrtnut a zároveň nebudou zobrazeny fixní poznámky u vozu (poznámky typicky o zajištění servisu); případnou novou poznámku je možno dopsat k modifikátoru

Příklady

375*ČD A 149**[B]**+ - bude zobrazen vůz řady A149 s piktogramem 2. třídy a zeleným pruhem

376*ČD WLABmee 823**jede v (6)[Bc]**+ - vůz bude zobrazen s piktogramem a barevným pruhem jako lehátkový vůz. Modifikátor lze přidat kamkoliv k případné poznámce (modifikátor se nezobrazí)

377*ČD WRmz 815**[x]Servis zajišťuje Elvetino**+ - standardní fixní poznámka „Servis zajišťuje JLV“ bude potlačena, místo ní bude zobrazena manuálně zadaná poznámka („Servis zajišťuje Elvetino“)

378*ČD ARmpee 829**[xR]bez servisu**+ - piktogram bistro vozu bude přeškrtnut a standardní fixní poznámka „Servis zajišťuje JLV“ bude potlačena, místo ní bude zobrazena manuálně zadaná poznámka („bez servisu“)

modifikatory_piktogramu_a_trid.txt · Poslední úprava: 12.02.2024 19:20 (upraveno mimo DokuWiki)