Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


faq

Často kladené dotazy (FAQ)

Jak otočím obrázek vozu?

Pro zobrazení obrázku vozu z druhé strany je potřeba v kódu vozu před koncové plus připsat pomlčku, např.:

*ČD Bfhpvee 295****-+

Ne všechny vozy mají uložen i druhý obrázek, proto to v některých případech nemusí fungovat.

Jak udělám „překlápěcí“ varianty několika vozů?

Dva vozy, které se mají střídat na jedné pozici ve vlaku, se vloží za sebou jako dva běžné vozy, ale u prvního vozu z této dvojice se v kódu vozu koncové plus nahradí za zavináč, např.:

*ČD A 149***@
*ČD B 249***+ 

Vozů se zavináčem může být víc, tím lze dosáhnout překlápění i tří a více vozů na jedné pozici. Podorbnější informace k překlápěcím vozům najdete v článku Více vozů na jedné pozici.

Jak vytvořím více variant jednoho vlaku (např. zvlášť pro pracovní dny a zvlášť pro víkendy)?

Každá varianta se vytvoří jako běžný samostatný vlak. Pokud tyto vlaky budou míst stejný druh, stejné číslo a stejné zkratky železnic, pak se na stránce pro veřejnost zobrazí všechny vlaky najednou na jedné stránce. V administraci se ale trvale zobrazují jako samostatné vlaky.

Jak odstraním automaticky vkládanou lokomotivu?

V některých případech se na začátku vlaku automaticky zobrazí šedá lokomotiva. Její odstranění se provede zápisem příkazu nolok nebo noloko na první řádek.

V levém menu v administraci se mi nezobrazují některé kategorie vlaků

Levé menu se generuje tak, aby obsahovalo odkazy na kategorie vlaků, které tvoříte. Prvotní vytvoření menu je automatické, další je až po kliknutí na tlačítko „Aktualizovat“. Avšak pro generování menu se vybírají jen vlaky s „čistou“ kategorií (tj. vlaky, které nemají více druhů oddělených lomítkem).

Pokud vytvoříte např. 10 vlaků s druhem Sp/REX a žádný jiný, tak se nevytvoří ani odkaz Sp ani REX. Odkaz se vytvoří, až bude uložen alespoň jeden vlak samostatné kategorie Sp nebo REX. Pokud žádný takový vlak nebudete vytvářet, je pro vytvoření odkazu v menu nutné uložit alespoň fiktivní vlak, který nebude veřejný.

Jak vyhledám všechny vlaky obsahující vozy s konkrétním místenkovým číslem?

Pokud chci najít např. všechny vlaky obsahující libovolný vůz ČD s místenkovým číslem 365, do kolonky Vlak ve vyhledávacím formuláři se zadá text:

365*ČD

V případě, že chci najít všechny vlaky obsahující vozy s místenkovým číslem 365, ale pouze řady ČD Bmz, do kolonky Vlak ve vyhledávacím formuláři se zadá text:

365*ČD Bmz

Jak vyhledám poštovní kurzy?

Pokud chci najít např. všechny vlaky obsahující poštovní vůz ČSD s číslem kurzu 123, do kolonky Vlak ve vyhledávacím formuláři se zadá text:

123*ČSD Post

Aby byly vyhledány i vlaky s vozy řad DPost, je přeba provést ještě jedno další hledání s textem:

123*ČSD DPost

Poznámka 1: bylo-li v daném roce označení poštovních vozů písmenem F, je nutno pozměnit vyhledávací texty na: 123*ČSD F a 123*ČSD DF.

Poznámka 2: nevyskytuje-li se dané číslo poštovního kurzu mezi místenkovými čísly vozů, lze vyhledávací text zjednodušit na:

123*ČSD

faq.txt · Poslední úprava: 12.02.2024 19:20 (upraveno mimo DokuWiki)