Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cislo_pro_serazeni_v_seznamu

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cislo_pro_serazeni_v_seznamu [23.11.2019 23:14]
pd
cislo_pro_serazeni_v_seznamu [25.12.2020 11:21] (aktuální)
pd aktualizace
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Číslo pro seřazení v seznamu ====== ====== Číslo pro seřazení v seznamu ======
  
-Číslo v poli **Seřazení** určuje seřazení vlaků na stránkách s výpisem seznamu vlaků.+Číslo v poli **Seřazení** určuje seřazení vlaků na stránkách s výpisem seznamu vlaků. Seznamy vlaků nejsou řazeny podle svého //Čísla vlaku// (které může být i nenumerické a tudíž by řazení mohlo být problematické), ale podle hodnoty v poli Seřazení, která je čistě numerická (a je odvozená od čísla vlaku)
  
-Vyplňuje se jen vlaků, které mají víc čísel (lomená čísla) nebo u vlaků s [[[[kombinace_vice_cisel_nebo_kategorii#zmena_cisel_i_druhu_u_vice_dopravcu_-_komplexni_verze|komplexním zápisem čísel]]Např. u vlaku s číslem 2400/2401 musí být v kolonce Seřazení vyplněno číslo 2400.+<note tip>Toto pole se většinou nemusí ručně vyplňovat. Při ukládání je sem automaticky zkopírováno Číslo vlaku, lomených čísel je automaticky zkopírována první číselná část.</note>
  
-<note tip>U běžných vlaků s jedním číslem je do tohoto pole při uložení automaticky zkopírováno číslo vlaku z pole Číslo. Nemusí se ručně vyplňovat.</note>+Seřazení je nutno vyplnit u vlaků s [[kombinace_vice_cisel_nebo_kategorii#zmena_cisel_i_druhu_u_vice_dopravcu_-_komplexni_verze|komplexním zápisem čísel]]. Např. u vlaku s komplexním číslem ''ÖBB:104|ČD:104|PKPIC:104/45000/45001'' musí být do kolonky Seřazení ručně zadáno číslo ''104''. Také u jiných nestandardních čísel vlaků (jako např. číslo vlaku složené pouze písmen) je třeba tuto kolonku vyplnit ručně. 
 + 
 +Při ukládání vlaku se kontroluje shodnost čísla Seřazení s numerickou částí Čísla vlaku. V drtivé většině případů by se měly shodovat, pouze ve zvláštních případech popsaných v předchozím odstavci se mohou lišit. V takovém případě lze chybovou zprávu ignorovat.
cislo_pro_serazeni_v_seznamu.txt · Poslední úprava: 25.12.2020 11:21 autor: pd